Zioła, które alkalizują. Przyprawiaj zasadowo i na zdrowie!

/

Zasadowy styl życia oraz odpowiednia dieta to szansa na to, że będzie można skutecznie radzić sobie z problemami ze zdrowiem.

Powinno się starać o to, by każdego dnia spożywać pięć razy dziennie owoce albo warzywa. Dodatkowo trzeba jeść również odpowiednią ilość składników zasadotwórczych. Najnowsze badania pokazują, że zioła i przyprawy są dobrym składnikiem gwarantującym nam odpowiednie zdrowie i kondycję na długie lata. (http://prodeacid.pl/odkwaszanieWarto przygotować miejsce w swojej diecie również na takie składniki, które chronią przed rakiem. Warto o tym pamiętać, ponieważ profilaktyka jest mniej kłopotliwa niż potem pokonywanie raka, gdy już zacznie się rozwijać.

Zioła, które alkalizują. Przyprawiaj zasadowo i na zdrowie!

Zasadowy styl życia i dobra dieta to szansa na leczenie różnych problemów ze zdrowiem. Rekomendowane jest spożywanie posiłków z owoców i warzyw pięć razy dziennie. Powinno się jeść je w świeżej formie, ponieważ tak będą dostarczać nam najwięcej ważnych dla naszego zdrowia składników. Warto zadbać o to, by tych zdrowych, zasadowych pokarmów było wiele, ponieważ to właśnie dzięki nim będzie można ochronić się przed rakiem.

Czym przyprawiać, żeby nie chorować?

Czosnek

Osoby, które jedzą czosnek chorują oczywiście znacznie rzadziej. Spożywanie nawet jednego ząbka każdego dnia chroni nas przed nowotworami układu pokarmowego, będzie się tak działo, ponieważ czosnek blokuje działanie rakotwórczych substancji w organizmie.

Pieprz Cayenne

To pikantna przyprawa, która będzie kojarzona przede wszystkim z intensywnym smakiem i będzie raczej mało popularna w naszym kraju. Jest to jednak silny antyoksydant i będzie wpływał na poszerzenie naczyń krwionośnych. Wykazuje również działanie alkalizujące na nasz organizm, dlatego będzie można dzięki niemu niszczyć potencjalne, rakotwórcze kwasy w organizmie.

Ostropest plamisty

To bardzo cenna przyprawa, gdy chodzi o zdrowie naszej wątroby oraz zapobieganie nowotworom, nasiona tej rośliny są silnym antyoksydantem a zawarte w nich mleczko to również substancja silnie alkalizująca, która będzie chronić komórki przed deformacją i powstawaniem cyst.

Kurkuma

To przyprawa z Indii, która swój kolor zawdzięcza substancji określonej jako kurkumin. Może ona ochronić przed nowotworami. Kurkumę będzie można kupować praktycznie w większości supermarketów.

Złocień maruna

Badania pokazują, że substancje zawarte w tej roślinie radzą sobie lepiej z zabijaniem komórek nowotworowych niż znane obecnie medykamenty.

Senguinaria (krwiowiec kanadyjski)

Również radzi sobie z nowotworami, szczególnie skóry.