Chlorofil – ukrywany fenomen zdrowia i eliksir młodości cz I

/

Wiele osób czerpie przyjemność z możliwości spędzania czasu na słońcu. Jeśli regularnie znajdujemy się w promieniach słonecznych będziemy się czuć lepiej, wyglądamy zdrowiej.

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że mamy również upłynnioną formę słońca określoną jako chlorofil. Jest on tak samo ważny jak energia słoneczna. Nie ma szans na powstanie życia bez słońca tak samo nie ma szans na życie bez chlorofilu. Jeśli będziemy regularnie spożywać zielone drinki można oczekiwać, że nasz organizm będzie miał lekko oliwkowy odcień. Spożywanie go w dużych ilościach będzie działać na nas tak samo jak kąpiel słoneczna. Cząsteczki chlorofilu są podobne do ludzkiej krwi. Można oczekiwać od nich skutecznego oczyszczenia naszego organizmu i lepszej pracy naszego wnętrza.

Chlorofil (http://www.duochlorofil.pl/ niezbędny jest dla ludzi, którzy nie mają odpowiedniej ilości światła słonecznego w swoim życiu. Pracownicy biur czy dużych miast, będą mieli z tym problem tak samo jak osoby przemęczone, zestresowane. Zielenina ma bardzo wysoką zawartość tlenu w chlorofilu i będzie nam zapewnić pełnię składników odżywczych. Jest to najbardziej zasadowe pożywienie jakie można znaleźć na świecie. Jeśli będziemy uzupełniać dietę o zielone koktajle można oczekiwać, że uda się utrzymać odpowiednie zasadowe pH ciała oraz ogólne zdrowie. W liściach roślin pod wpływem światła słonecznego dokonuje się fotosynteza, w czasie której pochłaniany jest dwutlenek węgla, który zawarty jest w powietrzu.

Chlorofil to zielony pigment, który będzie absorbował światło słoneczne i przekształci je w energię chemiczną. W wyniki rozbicia cząsteczek wody i łączenia atomów wodoru powstaną węglowodany. Wszystko to będzie się działo w obecności chlorofilu. Węglowodany to cukry roślinne oraz skrobie, niektóre z nich gromadzić się będą w korzeniach lub owocach roślin razem z witaminami, minerałami czy enzymami. Różnica między hemoglobiną oraz chlorofilem będzie taka, że w chlorofilu mamy cząsteczkę magnezu w centrum, natomiast w hemoglobinie będzie to cząsteczka żelaza. Jest to praktyczna jedyna różnica, na jaką będzie można wskazać, gdy chodzi o hemoglobinę i chlorofil, dlatego te różnice są praktycznie niezauważalne i również dlatego chlorofil tak dobrze radzi sobie z anemią.