Chlorofil – ukrywany fenomen zdrowia i eliksir młodości cz II

/

Jedną z wielkich zalet soków obfitujących w chlorofil jest ich oczyszczające działanie w układzie pokarmowym czy wydalniczym.

Będzie w ten sposób można liczyć na oczyszczenie krwi, limfy czy płynów wewnątrzkomórkowych. Ciało, które będzie oczyszczone będzie sprawne i gwarantować będzie odpowiednie trawienie, będzie dobrze przyswajać a właściciel takiego ciała ma wiele energii oraz wigoru. Słabość, choroba rzadko będą dotyczyć organizmu, który jest zdrowy, oczyszczony. Taki problem pojawia się w organizmie, który jest osłabiony ma narządy wewnętrzne w jakieś mierze zniszczone.

Soki z warzyw zielonych zawierają chlorofil, (http://www.duochlorofil.pl/ enzymy, żelazo, magnez, fosfor potas czy sód. Chlorofil będzie można określić jako magazyn mocy słonecznej, który gwarantuje oczyszczenie ciała. Zielone soki są bogate w sole potasu, poprawiają funkcje serca oraz walczą z kwasami w mięśniach. Chronić mogą wątrobę oraz pęcherzyk żółciowy w organizmie przed szkodliwym działaniem tłuszczów. Zawarty chlorofil będzie gwarantował nam czyszczenie jelit i krwi. Okazuje się, że może mieć także działanie antyrakowe. Podobnie jak hemoglobina może działać w formie łączenia z tlenem.

Bakterie czy grzyby nie lubią tlenu, dlatego właśnie chlorofil, który ten tlen za sobą ciągnie będzie dawał nam tak wiele pozytywnych efektów. W krwi znajduje się żelazo i ono akurat będzie sprzyjać bakteriom. Natomiast w miejscu żelaza w hemoglobinie w chlorofilu pojawia się magnez i on już nie sprzyja bakteriom tak jak tlen. Dlatego właśnie efekt jest taki, że to oczyszczenie i ochrona organizmu będzie tak skuteczna. Jeśli chcemy się cieszyć dobrym zdrowiem w naszych jelitach musi się znajdować powyżej 80% dobrych bakterii. To właśnie ten element, na który warto zwracać uwagę.

To dzięki chlorofilowi będzie można oczekiwać, że tych zdrowych bakterii w jelitach będzie rzeczywiście więcej i zagwarantują nam korzystne działania. Bakterie jelitowe produkują wiele cennych wartości odżywczych witaminę K czy witaminy z grupy B. Już od czasów starożytnych chlorofil pełnił funkcję cudownego uzdrowiciela. Transportuje on znaczne ilości tlenu, dzięki czemu będzie on miał istotną rolę w zakresie walki z bakteriami aerobowymi. Im więcej chlorofilu będziemy spożywać tym, lepszy będzie stan naszej flory jelitowej oraz ogólne zdrowie. zważywszy na to, że zielenina to podstawowe źródło trudno szukać innego rozwiązania niż picie zielonych koktajli.

To właśnie dzięki nim będziemy mieli okazje skutecznie zadbać o swoje zdrowie i warto to wykorzystywać.