Zakwaszenie organizmu LECZENIE: jak odkwasić organizm?

/

Złe nawyki żywieniowe oraz styl życia mogą przynieść dla naszego zdrowia wiele konsekwencji takich jak nadwyżka kwasów w organizmie, która nie będzie naturalnie neutralizowana. Wtedy dochodzi do zakwaszenia organizmu. Leczenie tej dolegliwości na szczęście nie będzie bardzo trudne. (http://prodeacid.pl/odkwaszanie)

Klucz to oczywiście zmiana diety na zdrową. Dzięki temu będzie można neutralizować działanie szkodliwe kwasów i tym samym odkładanie się ich w organizmie. Należy przyjąć duże ilości produktów zasadotwórczych z jednoczesnym ograniczeniem tych kwasotwórczych. Twórczynią terapii odkwaszającej będzie dr. Renate Collier. Określa ona zasady, na których powinno się opierać całe leczenie organizmu, który jest zakwaszony.

Oto, jak odkwasić organizm:

- wykluczamy na jakiś czas produkty zakwaszające

- zwiększamy ilość warzyw i owoców w diecie

- jemy z umiarem

- nie przejadamy się

- jemy powoli

- każdy kęs nasączamy dokładnie śliną

- jemy regularnie o stałych porach.

Zakwaszenie organizmu - leczenie

Mamy także inne możliwości, które pozwolą nam skutecznie poradzić sobie z zakwaszeniem organizmu. Można starać się o oczyszczenie jelit. Chodzi o to, by pozbyć się złogów, które tam się gromadzą i mogą powodować dolegliwości bólowe oraz problemy z trawieniem. Można wprowadzić automasaż brzucha, który umożliwi nam regeneracje jelit. Rozwiązaniem będzie także masaż odkwaszający, ponieważ uwalniać będzie złogi, które znajdują się w tkance łącznej. Oczekiwać można lepszego ukrwienia oraz krążenia i napięcia skóry. Można także postawić na chirofimnastykę, która będzie usprawniać stawy, wspomaga usuwanie kwasowych złogów.

Jeśli chodzi o odkwaszenie organizmu można stawiać także na specjalnie przygotowywany proszek zasadowy, który daje nam szasnę na to, by skutecznie utrzymać równowagę kwasowo zasadową w organizmie. W skład tego proszku wchodzą te wszystkie składniki, które będą w stanie skutecznie neutralizować duże ilości kwasów. Mogą odpowiadać również za regulację procesów metabolicznych w organizmie.

Proszek zasadowy gwarantuje poprawę pracy jelit, łagodzi zgagę oraz oczyszcza organizm w skuteczny dla nas sposób.